kolmapäev, 10. detsember 2014

Meie edulugu

Meie kool ei ole veel Eesti parim kool, aga me tahame selleks saada. Et saada parimaks on vaja mõtteviisis muutust. Ei ole võimalik pidevalt muutuvas ühiskonnas tegutseda samade mustrite järgi, mis sobisid mitmekümne või isegi mõne aasta tagusesse aega. Edu aluseks on õpetajate mõtteviisi muutus selles suunas, et pidev õppimine, katsetamine ja julgus eksida, on põhiliseks arengu eelduseks. Oleme oma koolis välja töötanud motivatsioonisüsteemi, kus olulisel kohal on õppimine (õpetajate õppimine)- õppimine kolleegilt, õppimine õpilaselt, õpimine täiendkoolitustel ja enesealgatuslik õppimine kõikvõimalikest infoallikatest.
Peame oluliseks õpetajatevahelist koostööd õppimise huvitavamaks muutmiseks. Mõtteviis, et koos tehes, kujundame õpilastel õpitust terviklikuma ja arusaadavama pildi, õppeprotsess muutub huvitavamaks ja loovamaks, on vaevaline juurduma. Põhjus on ka arusaadav, sest uuele mõtteviisile üleminek toob endaga kaasa palju lisatööd. Uutmoodi tehes on suurem võimalus ebaõnnestuda, kindlam ja mugavam on tegutseda nii, nagu oleme enne toimetanud.
Mulle väga meeldib ühe Maailma parima hokimängija ütlus, kui  küsiti tema edu saladust.
Wayne Gretzky ütles: "Ma uisutan sinna kuhu litter läheb, mitte sinna, kus ta oli."

Kokkuvõtteks: Kõik saab alguse meie mõtlemisest. Mõtteviisi muutus on suur väljakutse. Meie ei karda suuri väljakutseid.


Margus Veri
direktor

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar